Erken Rezervasyonlarda %35'e varan indirimlerden yararlanın.

Whatsapp 0850 302 0 543

bize ulaşın 0850 302 0 543
Belgrad Turu | Türk Hava Yolları

Belgrad Turu Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

4* Abba Hotel vb.

3 Gece 4 Gün

İstanbul  Belgrad TK1081 07:50– 08:25

Belgrad  İstanbul TK1084 20:25 – 00:05

Tur Hareket Tarihleri:
27 Ekim - 17 Kasım

Siz hayal edin biz planlayalım Gezitura.com

Rezervasyon
349 549 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İstanbul  Belgrad TK1081 07:50– 08:25

Belgrad  İstanbul TK1084 20:25 – 00:05

1. Gün | İstanbul, Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1821 seferi ile Belgrad’a hareket. Varısımızın ardından ‘’Beyaz Şehir’’ olarak anılan Belgrad panoramik şehir turumuzda; Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yemekli ve Müzikli Sırp Gecesi Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün | Belgrad
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Avala, Tito’nun Mozolesi ve St.Sava Kilisesi Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün | Belgrad
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek NoviSad ve Karlofça Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. Gün | Belgrad, İstanbul
Kahvaltının ardından otel çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nikola Tesla Müzesi ve Zemun Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Belgrad havaalanına transfer ve bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları Yolları TK1084 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Geziler

Yemekli ve Müzikli Sırp Gecesi | Yetişkin : 40 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Müzisyenlerin çalacağı yerel Balkan ezgileri eşliğinde Sırp yemeklerini tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

Avala, Tito’nun Mozolesi & St.Sava Kilisesi | Yetişkin:55 Euro |Çocuk : 25 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ın güneydoğu köşesinde yer alan dağ. 511 metrelik yüksekliği ile Belgrad, Vojvodina ve Šumadija'nın panoramik görüntüsünün izlenebileceği bir yer olan Avala gezimiz günümüzün ilk durağı. Avala gezisinin ardından ikinci durağımız Aziz Sava Tapınağı veya Aziz Sava Katedrali - "Aziz Sava Tapınağı") Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bulunan bir Ortodoks kilisesidir. Kilise, Sırp Ortodoks Kilisesi'nin kurucusu ve Orta Çağ Sırbistan'ında önemli bir kişilik olan Sava'ya ithaf edilmiştir. Vračar platosunda, Osmanlı Paşası Sinan Paşa tarafından 1595'te Sava'nın gömüldüğü düşünülen yere kurulmuş olan kilise mevkisi sebebiyle Belgrad şehir görünümünde göze çarpmaktadır. Aziz Sava Kilisesi gezimizin ardından Mareşal Tito’nun ve eşi Jovanka Tito’nun mezar anıtlarını ziyaret edeceğiz. Müzenin “Çiçekler Evi” olarak bilinen bahçesinde yer alan mozolenin etrafındaki koleksiyonları inceleme fırsatı bulacak ve gezimiz sırasında 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığı’na seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında Ömür Boyu Devlet Başkanı olan, 1980 yılında ölen mareşal hakkında kapsamlı bilgi alacağız.

NoviSad, ve Karlofça | Yetişkin:50 Euro | Çocuk : 25 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Kahvaltının ardından rehberin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Burada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya, Venedik ve Lehistan arasında Karlofça Barış Antlaşmasının imzalandığı 4 kapılı mekanı, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri Dört Arslan Çeşmesi, Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Voyvodina özerk bölgesinin başkenti Novi Sad’a hareket ediyoruz. Sırbistan’ın ekonomik olarak en zengin bölesi NoviSad panoramik şehir turumuzda Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. 

Tesla Müzesi ve Zemun : Yetişkin:70 Euro | Çocuk : 35 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. Bu turumuzda ilk olarak Daha sonra aracımız ile 10 dakikalık mesafedeki Tesla Müzesine geçiyoruz. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Tesla müzesinden sonra şehrin en eski ve tarihi kısımlarını oluşturan Zemun’a geçeceğiz. Zaman yolculuğu hissine kapılacağınız gezimizde Magistratski Meydanı’nı Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görüyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Belgrad gidiş, dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
4 yıldızlı otelde Belgrad’ da 3 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
Panoramik Belgrad şehir gezisi
Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
Gezitura Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
Belgrad otel konaklama vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
· 150 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
· Seyahat Sigortası 
· Öğle ve akşam yemekleri
· Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
· Ekstra geziler
· Kişisel harcamalar

 

Tüm kartlara ödeme seçenekleri.


tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.

×