Erken Rezervasyonlarda %35'e varan indirimlerden yararlanın.

Whatsapp 0850 302 0 543

bize ulaşın 0850 302 0 543
Strazburg & Colmar Turu (Alsace'ın Masal Köyleri) Pegasus Hava Yolları ile

Pegasus Hava Yolları Özel Seferi İle

Strasbourg(2) & Colmar(2) & Basel 

4 Gece 5 Gün

3* / 4* Oteller

(Merkeze 10-15 Km)

İstanbul  ✈  Basel                  PC 939 10:10 – 12:20
Basel      ✈  İstanbul              PC 942
 17:50 – 21:40  

PROMOSYON SINIRLI SAYIDA! KADEMELI FIYAT SISTEMI ILE AÇILMIŞTIR! ERKEN AL AZ ÖDE!

Tur Hareket Tarihleri:

20,27 Nisan - 18 Mayıs - 22,26 Haziran - 13 Temmuz - 10,24 Ağustos- 07,28 Eylül - 12,26 Ekim - 16,30 Kasım 07,14,21 Aralık

Siz hayal edin biz planlayalım Gezitura.com

Rezervasyon
549 649 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İstanbul  ✈  Basel                  PC 939 10:10 – 12:20
Basel      ✈  İstanbul              PC 942
 17:50 – 21:40

1.Gün: Istanbul – Basel – Strasbourg
Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 939 sefer sayılı uçuşu ile 10:10’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 12.20’de şehre varış. Ardından Strasbourg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg. Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile turumuza devam ediyoruz. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber, Strasburg gezimiz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

2.Gün: Strasbourg
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Baden Baden & Heidelberg Turu için otelden hareket. (60 EUR) Kara ormanların incisi Baden-Baden’e hareket. Baden-Baden, yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Turumuzun ardından Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Panoramik Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Strasbourg – Colmar
Otelde alacağımız sabah Kahvaltımızın ardından Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde dileyen misafirlerimiz için Alsace Turu fırsatı. (30 EUR) Alsace bölgesi, üzüm bağları ve leylekleri ile ünlenmiş bir bölgedir. Bu muhteşem üzüm bağları 170 km uzunluğunda 100’e yakın köy ve kasabanın bulunduğu dünyanın en güzel rotalarından biridir. Muhteşem manzaralara, renkli köy ve kasabalara ev sahipliği yapan gizli kalmış cennet diye de anılan bir bölgedir. Turumuzun ardından Alsace bölgesinin Colmar şehrine doğru devam ediyoruz ve Colmar gezimize başlıyoruz. Colmar gezimizde; Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert ve küçük Venedik olarak adlandırılan Petit Venice kanalını da gördükten sonra doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesi’ndeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipf ile Zürih gezimizi tamamlayarak özel otobüsümüz ile Colmar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

4.Gün: Colmar
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Riquewihr & Ribeaville & Equisheim turuna katılabilirler. (70 EUR) Turumuzun ilk durağı Alsace’ın şirin kasabalarından Eguisheim. Dar ve şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız. 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” arasında gösterilen Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından Riquewihr ile devam ediyoruz. Alsas bölgesinin diğer ünlü köyü de burasıdır. Alsas’ın diğer köylerine göre çok daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkanlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü içecek markaları da buraya aittir. Pastel renkli Ribeaville, hem Fransa hem de Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz şarap fiyatları açısından diğer köylere nazaran daha ucuz olan bir yer. Turumuzun ardından otelimize transfer geceleme otelimizde. 

5.Gün: Colmar -Basel- Istanbul
Kahvaltımızın ardından Basel’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda Basel Manastırı, Hotel Les Trois Roi ve Pazar yeri görülecek yerler arasından. Basel Manastırı, İsviçre Ulusal Miras Listesi’nde yer alan ünlü bir tarihi yapıdır. Hotel Les Trois Roi ulusal miras kriterlerine göre 1844 yılında restore edilerek hizmete açılmıştır.
Basel Pazar Yeri ise Basel’in en önemli meydanı olan Marktplatz, taptaze ürünlerin satışa sunulduğu pazarı ile şehrin en popüler alışveriş noktasıdır. Turumuzun ardından Basel Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC 942 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Ardından 21.40’da varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlarımıza Dahil Hizmetler
Pegasus Havayolları ile IST–BSL / BSL–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
Havalimanı vergileri,
3* ve 4* otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklama,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler, 
Türkçe rehberlik hizmetleri
Programda belirtilen panoramik şehir turları

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı bedeli
Otel vergileri
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
Vize bedeli 

Tüm kartlara ödeme seçenekleri.


tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.

×