Erken Rezervasyonlarda %35'e varan indirimlerden yararlanın.

bize ulaşın 0850 302 0 543
Odessa (1) - Kişinev (3) Yılbaşı Özel

UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE

4 Gece 5 Gün

MOLDOVA & UKRAYNA

Odessa (1) & Kişinev (3)

28 Aralık

***Vizesiz***

Çipli Kimlikle Seyahat İmkanı

Rezervasyon
349 449 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

28 Aralık İstanbul – Odessa

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Ukrayna Havayolları’nın PS718 sefer sayılı uçuşu ile 15:30’da Odessa’ya hareket. 16:00’da varışımızı takiben şehir turumuz için hareket. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarların ve Osmanlıların en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında kenti kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe II. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanı sıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

29 Aralık Kişinev

Sabah kahvaltıdan sonra Moldova’nın Başkenti Kişinev’e hareket. Panoramik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of Classics Parkı, Puşkin Anıtı, Parlamento Binası, Eski Kilise, Ulusal Tarih müzesi, Parlamento Binası görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Milestii Mici Şarap Mahzenleri turuna katılabilirler (40 eur). Dünyanın en büyük şarap mahzeni olarak, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, "Mıleştıı Mıcı" adlı şarap mahzeninde yerin 50 metre altında 2 milyon şişe şarap muhafaza ediliyor. Galerilerin toplam uzunluğu 200 km olan mahzenin, şimdilik 55 km’lik bölümünde şaraplar muhafaza ediliyor. En derin yeri 80 metre olan mahzende, 1973-2008 yılları arasında üretilen şarapların koleksiyonu yer alıyor. Şarap yapımındaki eski teknikleri göreceğiz, ayrıca bu leziz şaraplardan tatma fırsatı bulacağız. Geceleme otelimizde.

30 Aralık Kişinev

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Stariy Orhei Turu ile güne devam ediyoruz (40 eur). 16. yy’da kireçli kaya parçalarının oyulmasıyla oluşturulmuş bu bölge, bir dönem rahipler yaşam alanı olmuştur. Ayrıca şehir merkezinin dışında dünyadan izole edilerek mağaraların şekillendirilmesi ile kurulan köyün kalıntılarına ve çevresine doğru güvenli geçitlerle donatılmış Gaetic Kalesi’ne ev sahipliği yapan Orhei Köyü özenle korunmaktadır. Adeta bir açık hava müzesi. Orhei Köyü bünyesinde Ortaçağ’a ait tarihi bir hamamlar da bulunmaktadır. Bu köy, erken Hıristiyanlık döneminin en önemli bölgelerinden birisidir. Turumuzun ardından merkeze transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

31 Aralık Kişinev

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Gagauzya turu için hareket (60 eur). Ortodoks Hıristiyan Gagavuz halkının bir bölümü 19. Yüzyılın başında Türk – Rus savaşları sırasında Bulgaristan’dan Moldova’ya gelmiş ve 1906 yılındaki 15 günlük bağımsızlık dönemi dışında, sırasıyla Rus, Romen ve Sovyet yönetimi altında yaşamışlardır. 1991 Yılında bağımsızlıklarını kazanarak Gagavuzya Cumhuriyeti’ni kuran halk 1994 yılında Moldova yönetimi altında Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti olarak hayatına devam etmektedir. Komrat'ta TİKA'nın kurduğu yöredeki en önemli kültür merkezi niteliğinde olan, Atatürk Kütüphanesi'nde bilimsel çalışma yapmak isteyenler için ilgili her türlü kaynak bulunmaktadır. Atatürk Kütüphanesi, Süleyman Demirel Anıtı, Besalma, Çadır Lunga görülecek yerler arasında. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından Kişinev’e dönüyoruz. Serbest zaman, geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Yılbaşı Gala Yemeğine katılabilirler (75 eur). Dans gösterileri eşliğinde alacağımız yemeğin ardından serbest zaman. Gece hayatı ile ünlü Kişinev sizleri bekliyor.

01 Ocak Kişinev – Odessa – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği buluşma saatine istinaden Odessa Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Ukrayna Havayolları PS719 sefer sayılı uçuşu ile 01 Ocak’ı 02 Ocak’a bağlayan gece 01:00’da İstanbul’a hareket. 02 Ocak 03:30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!

Fiyatlarımıza Dahil Servislerimiz

  • Ukrayna Havayolları ile IST – ODS – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

  • Havalimanı vergileri,

  • 4 gece oda + kahvaltı konaklama,

  • Kişinev ve Odessa panoramik şehir tanıtım turları,

  • Havalimanı – otel – havalimanı ve şehirler arası transferler,

  • Otel vergileri,

  • Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

  • Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,

  • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

  • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Tüm kartlara ödeme seçenekleri.


tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.