Erken Rezervasyonlarda %35'e varan indirimlerden yararlanın.

Whatsapp 0850 302 0 543

bize ulaşın 0850 302 0 543
Mega Balkanlar Turu 6 Ülke Pegasus Havayolları İle

MEGA BALKANLAR TURU 6 ÜLKE
Pegasus Havayolları İle
TÜM EXTRA TURLAR - ÇEVRE GEZİLERİ - AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL
Arnavutluk – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ – Kosova
VİZESİZ
6 GECE 8 GÜN

Tur Hareket Tarihleri:
06,13,20,27 Ağustos/03,10,17,24 Eylül/01,08,15,22,29 Ekim/ 05,12,19,26 Kasım/03,10,17 Aralık

Siz hayal edin biz planlayalım Gezitura.com.

Rezervasyon
399 599 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

4*-5* OTELLERDE KONAKLAMA
RESNE & BİTOLA MANASTIR TURU DAHİL
BUDVA & KOTOR TURU DAHİL
BLAGAJ & POÇİTEL & MOSTAR & KONJİC TURU DAHİL
FOLKLORLU BALKAN GECE EĞLENCESİ DAHİL
PRİZREN & PRİŞTİNE TURU DAHİL

Tiran – Ohrid (1) – Resne – Bitola (Manastır) – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp (1) – Belgrad (1) – Saraybosna (1) – Mostar – Dubrovnik – Trebinje (1) – Kotor – Budva – İşkodra (1) – Prizren – Priştine

1.GÜN | İSTANBUL – ÜSKÜP – RESNE – BİTOLA - OHRİD

 Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 07.30’da buluşmanın ardından Pegasus Havayollarının PC 351 seferi ile 10:25 uçağı ile Üsküp’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat uçuş sonrasında 10:55 de varışımız ile birlikte havalimanında bizleri bekleyen transfer aracımız ile Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp yolumuza devam ediyoruz. Bitola’ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshakiye Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Turumuz sonrasında Ohrid’e hareket ediyoruz ve geceleme Ohrid teki otelimizde. Akşam yemeğimizde enfes Balkan yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız Geceleme otelimizde. 

2.GÜN | OHRİD – TİRAN – İŞKODRA 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz.  Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Ohrid’i birde göl üzerinden görmek içi Turumuz sonrasında Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Sonrasında İşkodra’ya hareket ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN | İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – TREBİNJE 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ilk durağımız Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Sonrasında Kotor turumuzu gerçekleştiriyoruz; Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turumuzun sonunda Trebinje ye hareket ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN | TREBINJE – BLAGAJ - POÇİTEL – MOSTAR - KONJİC – SARAYBOSNA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında Saraybosna ya varış ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

5.GÜN | SARAYBOSNA – BELGRAD
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte serbest zaman. Geceleme Belgrad ta ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

6.GÜN | BELGRAD – ÜSKÜP 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Üsküp e hareket ve geceleme Üsküpte ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN | ÜSKÜP – PRİZREN – PRİSTİNE 
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini görüyoruz. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’ de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren turu sonrasında Kosova’nın Başkenti Priştine’ye hareket ediyoruz. 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. 

8.GÜN | PRİSTİNE - İSTANBUL

Sonrasında havalimanına transfer. Pegasus Havayollarının PC342 Seferi ile 03:00’da İstanbul’a hareket ve 05.30’da varışımız ile birlikte turumuzun sonu.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:
- Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Üsküp gidiş / Priştine - İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 
- Ohrid`de 1 gece,  Üsküp`te 1 gece, Belgrad`da 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Trebinje`de 1 gece ve İşkodra’da 1 gece olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil 4*-5* Otellerde konaklama 
- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
- Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Prizren, Priştine panoramik şehir turları 
- Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
- BALKAN GECE EĞLENCESİ DÂHİL
- BLAGAJ & POÇİTEL & MOSTAR & KONJİC TURU DÂHİL
- PRİZREN & PRİŞTİNE TURU DÂHİL
- BUDVA & KOTOR TURU DÂHİL
- RESNE & BİTOLA MANASTIR TURU DÂHİL
- Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı çıkış vergisi,
- Tüm kişisel harcamalar,
- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
- Öğle yemekleri,
- Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
- Şoför ve yerel rehber Bahşişi
- Seyahat Sağlık Sigortası

Tüm kartlara ödeme seçenekleri.


tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.

×