Erken Rezervasyonlarda %35'e varan indirimlerden yararlanın.

Whatsapp 0850 302 0 543

bize ulaşın 0850 302 0 543
Sicilya Turu | Türk Hava Yolları İle

Catania, Palermo

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Palermo : 4* Astoria Palace Hotel vb.

Catania : 3* Meditur Ognina Catania vb.

4 Gece 5 Gün

İstanbul  Catania TK1393 07:10 – 08:30

Catania  İstanbul TK1396 19:40 – 23:00

Tur Hareket Tarihleri:

11 Ekim 2022 / 25 Ocak 2023

Siz hayal edin biz planlayalım Gezitura.com

Rezervasyon
549 649 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1. Gün | İstanbul, Catania, Palermo
Gezimizin ilk günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Catania’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından yaklaşık 2,5 saat sürecek zevkli bir yolculuktan sonra Sicilya’ nın başkenti Palermo’ya varış. Varışı takiben Palermo şehir turumuza başlıyoruz. San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelde

2. Gün | Palermo
Kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Cefalu ve Monreale Gezisini gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde

3. Gün | Palermo, Catania

Kahvaltının ardından Catania'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Üniversite ve Republica Meydanı, Roma anfitiyatrosu, Castel Ursin görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün | Catania
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi’ne katılabilirler. Gezinin ardından geceleme otelimizde.

5. Gün | Catania, İstanbul
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Siracusa Gezisi'ne katılabilirler. Turumuz sonrası rehberimizin belirteceği saatte buluşarak Catania Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’ a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

 

Ekstra Geziler

Palermo

Monreale & Cefalu Balıkçı Kasabası Gezisi | 65 Euro Yetişkin | 35 Euro çocuk (7-12 Yaş)
Monreale'da çıktığımız kraliyet tepesinde 6350 m² genişliğinde ve altın mozaiklerle işlenmiş görkemli Monreale Katedrali görülüyor. Palermo ise doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan Cefalu Sicilya’nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’da 12. Yüzyıl'da yapılmış olan ünlü Katedrali görülecek yerler arasında.

Catania

Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi | 110 Euro Yetişkin | 45 Euro Çocuk (7-12 yaş)

Erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1986 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Öğleden sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Ardından varacağımız Savoca kenti gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri ve manastırda bulunan tarihi mumyaları göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında.

Siracusa Gezisi | 70 Euro Yetişkin | 35 Euro çocuk (7-12 yaş)

Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya yapacağımız tam günlük turumuzda göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Aynı zamanda sunulacak olan tekne turu ile mağaraları gezerken dileyenler denize de girebileceklerdir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Catania gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
3 ve 4  yıldızlı otellerde Catania’da 2, Palermo’da 2 toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
Panoramik Catania, Palermo şehir gezileri
Alan-otel-alan transferleri; şehirler arası transferler
Gezitura Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (150 Euro)
Seyahat Sağlık Sigortası 15€
150 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
Seyahat Sigortası 
Öğle ve akşam yemekleri
Programda belirtilmeyen Ekstra geziler
Kişisel harcamalar

Tüm kartlara ödeme seçenekleri.


tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.

×